piatok 16. marca 2012

Knižné novinky

Na knižných pultoch sa v najbližších dňoch objaví knižná novinka prinášajúca nový pohľad na svet temnoty. Prvá časť Akadémie temna s názvom Spolok vyvolených od americkej autorky Gabrielle Poole prináša príbeh plný silných emócií. 

Akadémia temna (Fragment)
Darkova akadémia je iná ako ostatné školy. Je to elitná inštitúcia, ktorú navštevujú iba tí najbohatší, najkrajší a najinteligentnejší študenti. Každý semester sa škola sťahuje do iného mesta. A práve na túto školu získala štipendium Cassie Bellová, chudobná britská študentka vychovaná v detskom domove. Je to pre ňu šanca zmeniť svoj život a zároveň výzva ukázať ostatným aj sebe, že je schopná v živote veľa dokázať.

Autorka začala svoj príbeh udalosťami, ktoré sa odohrali pred rokom.  Čo sa však presne stalo, sa čitateľ dozvie až neskôr. Kto je to dievča, ktoré sa ukrýva v lese a plné zúfalstva a zdesenia uteká pred nepriateľmi? Kto a prečo ju prenasleduje? Všetky tieto otázky zostanú na začiatku nezodpovedané. Cassie nevie nič o tom, čo sa stalo pred rokom, ale čím dlhšie je v škole, tým viac vecí vidí a odkrýva tajomstvá, čo skrývajú Vyvolení – spolok  študentov, ktorí riadia školu. Nakoľko bezpečné je však odhaliť úplnú pravdu? 

Knižka sa na pulty kníhkupectiev dostane dnes (16.marca). 

Ďalšie informácie pre svojich čitateľov zverejnilo aj vydavateľstvo Slovart. Konkrétne názvy, oficiálne anotácie a obálky druhých pokračovaní svojich zimných noviniek. 

Rezistencia (Divergencia 2)
Jedno rozhodnutie ťa môže zmeniť – alebo zničiť. Každé rozhodnutie má však svoje dôsledky a po napätí, ktoré vzniklo medzi frakciami, sa Tris Priorová snaží zachrániť seba a tých, ktorých miluje. Zápasí s ničivými otázkami o smútku a odpustení, identite a oddanosti, politike a láske. Iniciačná ceremónia Neohrozenosti mala byť pre Tris dňom osláv a radosti, no skončila sa krvavými bojmi. V mysliach a dušiach frakcií sa rozhostil nepokoj, napätie každým dňom narastá. Tris stojí pred výzvou. Aby pomohla sebe a ostatným, musí naplno rozvinúť svoju divergenciu, aj keď nevie, čo všetko tým môže stratiť.

V Amerike knižka vyjde v máji, u nás ju môžeme očakávať koncom októbra. No nie je to skvelé? Vydavateľstvo Slovart naozaj boduje. Recenziu na prvú časť nájdete TU.

V poradí treťou novinkou je druhé pokračovanie knihy Škaredí od Scotta Westerfelda. Dvojka bude presným antonymom, Krásni. 

Krásni (Škaredí 2)
Tally je konečne krásna. Jej výzor je dokonalý, jej oblečenie je úžasné, jej frajer je totálne sexi a ona je najpopulárnejšia nová krásna. Má všetko po čom túžila. Ale za všetkou zábavou – nekončiacimi večierkami, high-tech luxusom a úplnou slobodou – je ťaživý pocit, že niečo nie je v poriadku. Niečo dôležité. A potom dostane Tally správu zo svojej škaredej minulosti. Musí sa rozhodnúť či chce zabudnúť, alebo bude bojovať za svoj život – pretože autority nemajú v úmysle nechať na žive nikoho, kto vie o Dyme a starých škaredých.

Knižka vyjde na jeseň 2012 (september). Po prvej časti (recenziu nájdete TU) sa na pokračovanie nesmierne teším. A videli ste prvú časť naživo? Ak nie, je čas zmeniť to...

Ostáva nám iba čakať. Pretože vydavateľstvá pre nás chystajú poriadnu dávku skvelých kníh. :)

Zdroj informácii:
tlačové správy vydavateľstva Fragment
Judit @ LoveinBooks 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.