Preskočiť na hlavný obsah

Knižné novinky

Na knižných pultoch sa v najbližších dňoch objaví knižná novinka prinášajúca nový pohľad na svet temnoty. Prvá časť Akadémie temna s názvom Spolok vyvolených od americkej autorky Gabrielle Poole prináša príbeh plný silných emócií. 

Akadémia temna (Fragment)
Darkova akadémia je iná ako ostatné školy. Je to elitná inštitúcia, ktorú navštevujú iba tí najbohatší, najkrajší a najinteligentnejší študenti. Každý semester sa škola sťahuje do iného mesta. A práve na túto školu získala štipendium Cassie Bellová, chudobná britská študentka vychovaná v detskom domove. Je to pre ňu šanca zmeniť svoj život a zároveň výzva ukázať ostatným aj sebe, že je schopná v živote veľa dokázať.

Autorka začala svoj príbeh udalosťami, ktoré sa odohrali pred rokom.  Čo sa však presne stalo, sa čitateľ dozvie až neskôr. Kto je to dievča, ktoré sa ukrýva v lese a plné zúfalstva a zdesenia uteká pred nepriateľmi? Kto a prečo ju prenasleduje? Všetky tieto otázky zostanú na začiatku nezodpovedané. Cassie nevie nič o tom, čo sa stalo pred rokom, ale čím dlhšie je v škole, tým viac vecí vidí a odkrýva tajomstvá, čo skrývajú Vyvolení – spolok  študentov, ktorí riadia školu. Nakoľko bezpečné je však odhaliť úplnú pravdu? 

Knižka sa na pulty kníhkupectiev dostane dnes (16.marca). 

Ďalšie informácie pre svojich čitateľov zverejnilo aj vydavateľstvo Slovart. Konkrétne názvy, oficiálne anotácie a obálky druhých pokračovaní svojich zimných noviniek. 

Rezistencia (Divergencia 2)
Jedno rozhodnutie ťa môže zmeniť – alebo zničiť. Každé rozhodnutie má však svoje dôsledky a po napätí, ktoré vzniklo medzi frakciami, sa Tris Priorová snaží zachrániť seba a tých, ktorých miluje. Zápasí s ničivými otázkami o smútku a odpustení, identite a oddanosti, politike a láske. Iniciačná ceremónia Neohrozenosti mala byť pre Tris dňom osláv a radosti, no skončila sa krvavými bojmi. V mysliach a dušiach frakcií sa rozhostil nepokoj, napätie každým dňom narastá. Tris stojí pred výzvou. Aby pomohla sebe a ostatným, musí naplno rozvinúť svoju divergenciu, aj keď nevie, čo všetko tým môže stratiť.

V Amerike knižka vyjde v máji, u nás ju môžeme očakávať koncom októbra. No nie je to skvelé? Vydavateľstvo Slovart naozaj boduje. Recenziu na prvú časť nájdete TU.

V poradí treťou novinkou je druhé pokračovanie knihy Škaredí od Scotta Westerfelda. Dvojka bude presným antonymom, Krásni. 

Krásni (Škaredí 2)
Tally je konečne krásna. Jej výzor je dokonalý, jej oblečenie je úžasné, jej frajer je totálne sexi a ona je najpopulárnejšia nová krásna. Má všetko po čom túžila. Ale za všetkou zábavou – nekončiacimi večierkami, high-tech luxusom a úplnou slobodou – je ťaživý pocit, že niečo nie je v poriadku. Niečo dôležité. A potom dostane Tally správu zo svojej škaredej minulosti. Musí sa rozhodnúť či chce zabudnúť, alebo bude bojovať za svoj život – pretože autority nemajú v úmysle nechať na žive nikoho, kto vie o Dyme a starých škaredých.

Knižka vyjde na jeseň 2012 (september). Po prvej časti (recenziu nájdete TU) sa na pokračovanie nesmierne teším. A videli ste prvú časť naživo? Ak nie, je čas zmeniť to...

Ostáva nám iba čakať. Pretože vydavateľstvá pre nás chystajú poriadnu dávku skvelých kníh. :)

Zdroj informácii:
tlačové správy vydavateľstva Fragment
Judit @ LoveinBooks 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Crowfieldska kliatba (Pat Walsh)

Predstavte si rozprávku zasadenú  do Vianoc. Predstavte si dobre  vytvorené charaktery a magické bytosti...  Predstavte  si  Crowfieldsku kliatbu.  Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Vianočných rozprávok je veľmi veľa. Či sú ich hlavnými postavami škriatkovia,  snehuliaci alebo Santa Clausovia, všetky sa sústreďujú najmä na deti a ich fantazijný svet. Aj Crowfieldska kliatba je určená deťom, no pri čítaní si na svoje prídu aj dospelí. Veľkým pozitívom na tejto knihe je jej krátky rozsah, nie veľmi zložitý dej, ale i napriek tomu zaujímavý a pútavý príbeh s úžasnou vianočnou atmosférou. Dej je zasadený do Crowfieldskeho opátstva zasneže