streda 21. marca 2012

Predstav svoju obľúbenú knihu - Naprieč vesmírom

Toto je môj príspevok do súťaže Predstav svoju obľúbenú knihu, ktorú usporadúvajú Sue, Mimi a Luce. Všetky informácie o súťaži nájdete TU.


Do súťaže sa zapájam s knižkou Naprieč vesmírom, ktorá patrí medzi tie NAJ, ktoré obsahuje moja knižnica. Tak, voilá...

Naprieč vesmírom
Úvaha

O knižne Naprieč vesmírom som sa dozvedel už niekoľko mesiacov pred samotným vydaním. Zaujala ma obálka, popis a tiež pomerne vysoké priemerné hodnotenie a pozitívne reakcie čitateľov. Po určitom čase od dočítania sa na knižku pozerám spätne. Je možné, aby ma „pár sto kusov papiera“ dokázalo takto rozhádzať?
Fantasy detektívka. Beth Revis napísala naozaj brilantný román plný akcie, zvratov a tajomna. Občas vás prinúti zamyslieť sa. Prečo sa my, prostí smrteľníci, tak sťažujeme na svet? Čo majú povedať oni? Reprezentatívna vzorka obyvateľstva, ktorá pozostáva z tých najlepších a najvhodnejších ľudí pre novú krajinu? Čo by ste povedali na to, keby ste boli súčasťou vesmírnej lode Pamodaj? Potešilo by vás to, že na lodi ostanete trčať zopár ďalších rokov?
Zaujal ma autorkin štýl písania. Striedanie pohľadov, z ktorých je príbeh vyrozprávaný, urobilo celý príbeh ešte zaujímavejším a jedinečnejším.  Amy, ach tá Amy. Pravdupovediac, jedna z mojich najobľúbenejších hlavných hrdiniek fantasy sérii. Šestnásť rokov. Podľa seba viem, že tento vek pre rodičov tínedžerov nie je tým najšťastnejším. No Amy je iná. Zas a znova. Miluje ich. A dala by všetko za to, aby s nimi mohla byť až do samého konca. No osud však má trochu iný názor. Je to však spravodlivé? Postupne si zvyknete, že nie všetko je spravodlivé. A nikdy ani nebude.
Neľutujem, že som po tejto knižke siahol. Prečo ma zaujala? Pretože je iná. A i napriek tomu, že stále nosí nálepku DEBUT, patrí medzi tie najlepšie knižky, ku ktorým som sa dostal. A teraz konečne chápem, že i „pár kusov papiera“ dokáže človeka zmeniť. Možno nie úplne, ale jeho názor určite.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.