streda 31. decembra 2014

Mesačná chvastačka za december

Nie som veľmi dobrý v úvodných rečiach a, pravdupovediac, neviem, ako najoriginálnejšie uviesť tento článok - tak nebudem trapošiť a idem rovno na vec: vítam vás pri decembrovej mesačnej chvastačke, ktorú organizuje Judit. Pôvodne som plánoval v decembri prečítať viac, avšak kvôli povinnostiam v škole a chorobe som sa dostal k menšiemu počtu kníh. Taktiež som čakal objednávku Labyrintu 2 a Nespavosti, no kvôli pošte príde balíček s malým omeškaním. 
 
Čo teda pribudlo do mojej knižnice, ktorú mimochodom po roku o chvíľu opäť uvidíte? Dve knižky z vydavateľstva Slovart - a to Sabriel (fantasy knižku, na ktorú nájdete recenziu na tejto adrese) a Chlapca v pásikovom pyžame, dojímavý príbeh o Brunovi a Šmuelovi o krutej minulosti a neschopnosti brániť sa. Zvyšné dve - pokračovanie Labyrintu a Nespavosť si ma teda počkajú v januári, no o to viac sa na ne teším. Na dobré sa predsa oplatí počkať! V januári navyše vyjdu ďalšie skvelé knihy, takže pevne verím, že si na ne nájdem aspoň trochu času...

A ako som sľúbil, ukážem vám aj moju knižnicu po roku - nielenže som od MT nábytku dostal úplne novú, krásnu poličku, za ktorú som im dodnes veľmi vďačný, pribudli mi aj nové kúsky, ktoré ju ešte väčšmi skrášlili. Pôvodne mala polička o dve poschodia menej, ale keďže boli jednotlivé poličky zbytočne vysoké, s dedom sme ju trochu prerobili, aby sa do nej zmestilo ešte viac dobrých kníh, ktoré vám každý mesiac približujem v recenziách. Ak budete chcieť, môžem mojej knižnici venovať aj samostatný článok, v ktorom sa budete môcť pozrieť detailne na každú poličku. A keďže nechcem zbytočne otravovať viacerými článkami, záver mesačnej chvastačky venujem prianiu do nového roka. Všetkým prajem, aby ten nasledujúci bol ešte lepší, hlavne aby ste sa vyhli čo najväčšiemu množstvu starostí, objavili nové skvelé knihy, ktoré vám vyčaria na tvári úsmev... ale hlavne, aby ste boli spokojní v kruhu ľudí, ktorých máte radi! Vidíme sa v novom roku - pri januárových knižných novinkách. :-)

4 komentáre:

 1. Sprav aj podrobnejší článok o svojej knižnici :) a aj tebe prajem veselý Silvester a rovno aj Šťastný nový rok :D !

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tá tvoja knižnica je strašne super O-o
  Šťastný nový rok! Dúfam, že aj v ďalšom roku nám budeš prinášať recenzie na dobré knihy aby som si za pomoci tvojho blogu mohla robiť wishlisty :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach, tá tvoja krásna knižnica :3.

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.